Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Arety, Marty, Marcina 24 Października 2020, 11:19
Dziś 13°C
Jutro 16°C
Kępno
15 Października, 2020

Krążkowy: Rondo dla Kornela Morawieckiego

Podczas poniedziałkowej sesji kępińscy radni miejscy większością głosów zdecydowali o nazwaniu ronda w Krążkowach im. Kornela Morawieckiego.

12 października br. w kępińskim kinie „Sokolnia” odbyła się XXIV sesja Rady Miejskiej w Kępnie. Radni głosowali nad uchwałami w sprawach: zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Kępno na lata 2020-2041, zmian w budżecie Gminy Kępno na 2020 rok, wyrażenia zgody na wniesienie w 2020 r. przez Gminę Kępno wkładu pieniężnego do Spółki „Projekt Kępno” oraz zawarcia porozumienia międzygminnego dotyczącego współdziałania gmin wchodzących w skład aglomeracji Kępno przy realizacji zadania polegającego na wyznaczeniu obszarów granic aglomeracji Kępno. Najważniejszą i najobszerniej omawianą kwestią była jednak uchwała w sprawie nadania nazwy „Rondo im. Kornela Morawieckiego”.
Z inicjatywą nadania tej nazwy dla obiektu inżynieryjnego zlokalizowanego w obrębie ewidencyjnym Krążkowy, w ciągu drogi krajowej nr 11, stanowiącego wjazd na obwodnicę Kępna i Baranowa, wyszli członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego, którzy wystosowali w tej sprawie apel do przewodniczącego Rady Miejskiej w Kępnie. Jak uzasadnili, nadanie tej nazwy ma na celu upamiętnienie postaci Kornela Morawieckiego w uznaniu jego zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz osiągnięć w działalności publicznej i państwowej. Podejmowanie uchwał w sprawach nazw ulic i placów, będących drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych leży w kompetencjach Gminy, stąd apel o podjęcie tego tematu na forum Rady Miejskiej.

~ KR, m

Więcej w nr 42 (1399) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!